Zaproszenie na spotkanie 1 kwietnia 2020 r.

Szanowni Członkowie Koła SBP w Olsztynie,

wiosna zbliża się wielkimi krokami, czas wyjść jej naprzeciw 🙂
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze spotkanie z cyklu „Bibliotekarz z pasją” nt. Pszczoły- ginący fenomen przyrody.

O świecie pszczół opowie pani Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, która swą pasję rozwija wraz z mężem, prowadząc pasiekę Skarby Warmii.

Tak o swojej pasji mówi Pani Katarzyna:
„Zapraszam na opowieść o świecie pszczół, który fascynuje od stuleci. Znane ze swej pracowitości, doskonałej organizacji i poświęcenia owady służą człowiekowi od zawsze. Choć pszczoły najczęściej kojarzą się z miodem, to o wiele ważniejsza jest ich rola w zapylaniu roślin. Obserwując ich egzystencję, możemy śmiało powiedzieć, że przyroda wyprzedza człowieka. I choć żyją obok nas, świat tychże owadów wciąż wymyka się ludzkiemu umysłowi.”

Termin spotkania: 1 kwietnia 2020 r., godz. 10:00 (to nie Prima Aprilis:).

Dzięki wsparciu Dyrektora WBP w Olsztynie pana Andrzeja Marcinkiewicza, na spotkanie zapraszamy do siedziby Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, ul. 1 Maja 5, sala 109.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu (mailowo: kolosbpolsztyn@wp.pl, lub telefonicznie: 89 523 33 09) 

Do miłego zobaczenia,
Zarząd Koła SBP w Olsztynie