Wojewódzki Dzień Bibliotekarza w Lidzbarku Warmińskim

W środę, 9 maja warmińsko-mazurscy bibliotekarze obchodzili swoje święto. Ponad 80 bibliotekarzy z całego województwa spotkało się z władzami samorządowymi w Domu Środowisk Twórczych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim. W spotkaniu uczestniczyli: Anna Wasilewska – członek Zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Artur Wajs – burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Jarosław Kogut – wicestarosta Lidzbarka Warmińskiego.

Podczas części oficjalnej miało miejsce podsumowanie okręgowego etapu konkursu „Bibliotekarz Roku 2011”. Ten zaszczytny tytuł w województwie warmińsko-mazurskim przypadł w udziale Elżbiecie Dziubińskiej, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, która tym samym zakwalifikowała się do udziału w etapie ogólnopolskim. Do 20 czerwca na portalu www.sbp.pl można oddać głos na naszą kandydatkę.

Po części oficjalnej uczestnicy zwiedzali Miejską Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku Warmińskim, a następnie zamek biskupów warmińskich i Hotel Krasicki. Po zamku oprowadzał nas Władysław Strutyński, a w hotelu Aleksandra Górecka-Ostrowska. Oczywiście odwiedziliśmy też hotelową Bibliotekę Cafe.