Wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie pt. Biblioteki portret niecodzienny

Serdecznie zapraszamy na wystawę zorganizowaną w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie pt. Biblioteki portret niecodzienny.

Dlaczego portret biblioteki?

Dlatego, że inspiruje nas jej architektura; połączenie pasteli i szarości ze srebrem stalowych poręczy, organowa budowa schodów, przeszkolone powierzchnie wypełnione światłem. Biblioteka to nie tylko
miejsce, to także dźwięk, nastrój i przede wszystkim ludzie. Biblioteki nie tworzą same ściany, lecz również jej pracownicy. Osoby, które nigdy nawet nie zbliżyły się do zabawnego stereotypu „bibliotekarzy w pulowerkach”. Życzliwe, ciepłe, wesołe, nie bojące się eksperymentów i niecodzienności. To osoby pełne życia, życie do biblioteki wprowadzające. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w projekcie.

Szczegóły znajdą Państwo w załączonych materiałach oraz na stronie
wydarzenia na Facebooku:

Z pozdrowieniami