Obchody Dnia Bibliotekarza w Giżycku

20 maja br. członkowie koła SBP w Giżycku oraz bibliotekarze powiatu giżyckiego obchodzili swoje święto. Tradycyjnie co roku inna biblioteka gminna organizuje spotkanie. W tym roku spotkaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publiczne Wydminach. Część oficjalna z udziałem władz gminy odbyła się w siedzibie biblioteki. Były krótkie przemówienia i życzenia. Jak co roku podczas uroczystości obchodzono jubileusze pracy. W tym roku tylko jedna koleżanka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku, Teresa Chandoszko, obchodziła 40-lecie pracy. Spotkanie umiliły występy i wspólne zabawy z dziećmi z przedszkola w Wydminach. Następnie przeszliśmy do ośrodka agroturystycznego położonego nad jeziorem Wydmińskim, gdzie przy ognisku, pięknej pogodzie i świetnych humorach spędziliśmy czas do wieczora.

Danuta Treszczyńska